Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Цефангін

ВАТ «Київ медпрепарат». Україна


Цефангін

Код: J01DB05

Протимікробні


Інструкція



Склад:



діюча речовина: сefadroxil;



1 капсула містить цефадроксилу моногідрату, у перерахуванні на цефадроксил 250 мг;



допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат.



Лікарська форма. Капсули.



Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини першого покоління. Код АТС J01DВ 05.



Клінічні характеристики.



Показання. Інфекції ЛОР-органів і дихальних шляхів (середній отит, синусит, тонзиліт, бронхіт, пневмонія), інфекції сечовидільних шляхів, шкіри, м’яких тканин, кісток і суглобів (остеомієліт, септичний артрит).



Протипоказання. Підвищена чутливість до антибіотиків цефалоспоринового ряду, період вагітності і годування груддю, дитячий вік до 6 років.



Спосіб застосування та дози. Цефангін® застосовують незалежно від прийому їжі один або два рази на добу.



Дорослі та діти віком від 12 років (з масою тіла від 40 кг) при



- інфекціях дихальних шляхів та ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, трахеобронхіт) приймають по 0,5 – 1 г (2 - 4 капсули) – 2 рази на добу;



- інфекціях нижніх дихальних шляхів (загострення хронічного бронхіту, пневмонія) приймають по 1 г (4 капсули) – 2 рази на добу;



- інфекціях сечового тракту приймають по 0,5 – 1 г (2 - 4 капсули) – 2 рази на добу;



- інфекціях шкіри та м’яких тканин приймають по 0,5 г (2 капсули) – 2 рази на добу;



- остеомієліті, септичному артриті приймають по 1 г (4 капсули) – 2 рази на добу.



Максимальна добова доза для дорослих – 4 г.



Діти віком від 6 до 12 років при



- інфекціях верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, трахеобронхіт);



- інфекціях нижніх дихальних шляхів (загострення хронічного бронхіту, гостра пневмонія);



- інфекціях сечового тракту;



- інфекціях шкіри та м’яких тканин;



- остеомієліті, септичному артриті



приймають по 0,25 г (1 капсула) 2 рази на добу (капсулу не розкривати, ковтати цілою). Середня тривалість лікування дорослих та дітей становить 7 - 10 днів.



Лікування має тривати протягом 48 - 72 годин після зникнення симптомів захворювання. При інфекціях, спричинених бета-гемолітичними стрептококами групи А, рекомендується проводити лікування не менше 10 днів. При тяжких інфекціях (наприклад, остеомієліт) може знадобитися триваліше лікування, не менше 4 - 6 тижнів.



Для хворих з порушенням функції нирок (кліренс креатині ну - менше 50 мл/хв) дозу препарату коригують залежно від кліренсу креатині ну:





Пацієнтам з кліренсом креатині ну понад 50 мл/хв препарат призначають у таких же дозах, як і при нормальній функції нирок.



Побічні реакції.



Інфекції та інвазії: зростання умовно-патогенних мікро організмів (грибів), які спричиняють вагинальні мікози, кандідозний стоматит, молочницю.



Порушення з боку системи крові і лімфатичної системи: рідко – еозинофілі я, тромбоцит опенія, лейкопенія, нейтропенія, агранулоцит оз – при тривалому застосуванні; при відміні терапії ці реакції оборотні; дуже рідко – гемолітична анемія в результаті порушень імунітету.



Порушення з боку імунної системи: гіпертермія, свербіж, висипи, кропив'янка, ангіо невротичний набряк. Іноді можливі: мультиформна еритема або синдром Стівенса-Джонсона (утворення пухирів, лущення і відшарування шкіри і слизових оболонок; можливі ураження очей або інших органів і систем), сироваткова хвороба. Дуже рідко – анафілактичний шок.



Неврологічні розлади: дуже рідко – головний біль, сонливість, нервозність, запаморочення, збудливість, безсоння.



Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, диспепсія, симптоми псевдомембранозного коліту (сильні спазми і болі в шлунку; підвищення температури тіла; пронос з водянистими випорожненнями, можливий кривавий пронос), глосит.



Розлади гепатобіліарної системи: рідко – холестаз (застій жовчі) і печінкова недостатність унаслідок ідіосинкразії, помірне підвищення активності печінкових трансаміназ (АСТ і АЛТ) і лужної фосфатази.



Порушення з боку опорно-рухової системи: рідко – артралгія.



Розлади з боку сечовивідної системи: рідко - інтерстиціальний (проміжний) нефрит.



Загальні розлади: рідко – медикаментозна гарячка, дуже рідко – втомлюваність.



Лабораторні тести: дуже рідко – псевдо позитивні результати прямої і непрямої реакції Кумбса.



Передозування. Симптоми: нудота, галюцинації, гіперрефлексія, екстра пірамідні симптоми, сплутаність свідомості, кома, порушення функції нирок.



Лікування: необхідно викликати блювання або промити шлунок, за необхідності – гемодіаліз, корекція водно-електролітного балансу, моніторинг функції нирок.



Застосування в період вагітності або годування груддю. При вагітності протипоказаний. Оскільки цефадроксил виділяється у грудне молоко, під час лікування препаратом треба припинити годувати дитину груддю.



Діти. Протипоказаний дітям віком до 6 років. Дітям віком від 6 до 11 років з нирковою недостатністю препарат протипоказаний.



Особливості застосування. З особливою обережністю необхідно призначати препарат Цефангін® пацієнтам з підвищеною чутливістю до пеніциліні в та інших бета-лактамних антибіотиків через можливу перехресну реакцію; пацієнтам з порушенням функції нирок (призначають за умови ретельного клінічного нагляду і контролю функції нирок як до лікування, так і протягом всього курсу лікування); особам із захворюваннями травного тракту (особливо тим, хто має в анамнезі коліти).



При розвитку алергічної реакції препарат необхідно відмінити і провести відповідну десенсибілізуючу терапію.



При тривалому застосуванні препарату Цефангін® можливий розвиток симптомів гіповітамінозу К (геморагії). Також рекомендується періодично контролю вати склад крові та функціональний стан печінки та нирок.



У період лікування препаратом Цефангін® не рекомендується вживати алкоголь.



Цефангін® може знижувати ефективність дії пероральних контрацептивів.



Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Іноді застосування Цефангін® може супроводжуватися такими побічними ефектами, як запаморочення, сонливість або втомлюваність, що може впливати на здатність керувати авто транспортом або працювати з іншими механізмами.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Цефангін® не можна застосовувати в комбінації з бактеріостатичними антибіотиками (наприклад, тетрацикліном, еритроміцином, сульфонамідами, хлорамфеніколом), оскільки при цьому можливі прояви антагоністичних ефектів.



Необхідно уникати лікування Цефангін® у комбінації з аміно глікозидними антибіотиками, полі міксином В, коліс тином або високими дозами петльових діуретиків, оскільки подібні комбінації можуть спровокувати нефротоксичні ефекти.



Під час одночасного і тривалого застосування антикоагулянтів або інгібіторів агрегації тромбоцитів, щоб уникнути ускладнень у вигляді кровотеч, необхідне регулярне тестування параметрів згортання крові.



Одночасне застосування пробенециду може спричинити стійке підвищення концентрацій цефадроксилу в сироватці крові і жовчі.



Застосування сильних діуретиків може призводити до зниження концентрацій цефадроксилу в крові.



Цефангін® може знижувати ефективність дії пероральних контрацептивів.



Цефангін® зв’язується з холестираміном, що може призводити до зниження біодоступності препарату.



Фармакологічні властивості.



Фармакодинаміка. Цефадроксил - цефалоспориновий антибіотик першого покоління для перорального застосування. Діє бактерицидно. Механізм дії препарату Цефангін® полягає у здатності зв’язуватися з пеніцилінзв’язуючими білками цитоплазматичних мембран бактерій. Це призводить до пригнічення синтезу пептидоглікану клітинної стінки, що, в свою чергу, порушує процес ділення бактерій і спричиняє їх загибель.



Антибактеріальний спектр препарату Цефангін®: грам позитивні мікро організми: Staphylococcus spp. (у тому числі штами, які продукують b-лактамази), Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes. Грам негативні мікро організми: Escherichia сoli, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria spp., Proteus mіrabilis, Salmonella spp., Shigella spp. Анаероби: Bacteroides spp. (за винятком Bacteroides fragilis).



Фармакокінетика. Після приймання внутрішньо цефадроксил практично повністю всмоктується у верхньому сегменті тонкої кишки. Біодоступність - 95 %. Зв’язування з білками низьке: від 15 до 20 %.



Препарат швидко розподіляється у тканинах і рідинах організму, включаючи синовіальну, перикардіальну, перитонеальну рідини; плевральний випіт, жовч, мокротиння, сечу; кістки та м’які тканини. Проходить через плаценту і виділяється у грудне молоко.



Виводиться з організму нирками у незміненому вигляді (приблизно 93 %) шляхом клуб очкової фільтрації і канальцевої секреції. Період напів виведення при нормальній функції нирок становить 1,2 - 1,5 години, при порушеній функції нирок – 20 - 25 годин.



Фармацевтичні характеристики.



Основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або майже білого кольору у капсулах блакитного кольору.



Термін придатності. 3 роки.



Умови зберігання. В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.



Зберігати у недоступному для дітей місці.



Упаковка. По 10 капсул у блістері, 2 блістери в пачці.



Категорія відпуску. За рецептом.



Виробник. ВАТ ‘Київ медпрепарат’.



Місцезнаходження. Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.




Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus