Рожевий лишай Жибера - дерматоз, який має гострий запальний процес і здатність самостійно минати. Типові морфологічні елементи: монетоподібні або овальні плямисто-папульозні та еритематозно-сквамозні вогнища, які насамперед з'являються на верхній третині кінцівок, грудях, животі, спині.
У підлітків та молодих людей дана патологія спостерігається найчастіше, діти молодшого віку та особи похилого віку хворіють рідко. Зазвичай, з'являється єдиний випадок захворювання, більше двох зустрічається зрідка. Періодичність появи: весна та осінь.
Висипання з'являється поступово, що характерно для еволюційного поліморфізму. Висипка регресує з центру, який містить пігмент і втрачає виражене забарвлення, лущиться. Віночок еритеми зникає з часом і залишає слабко виражену пігментацію.
Висипання супроводжується незначним свербінням. Рідко материнська бляшка відсутня, є варіант наявності кількох материнських бляшок. Трапляються рідкісні рецидиви патології. Самостійне одужання може статися за місяць від появи перших клінічних ознак.
Як добре, що є хвороба, котра минає самостійно!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою