З віком людей починають все частіше турбувати коліна, тож перевіряти їх доводиться регулярніше.
колінний суглоб
Колінний суглоб є одним з найбільших в організмі людини. Він відрізняється складною будовою та включає безліч хрящів та зв'язок. Найбільш частими клінічними областями застосування УЗД колінного суглоба є спортивна травма, ревматологія, дегенеративні зміни, рідина в суглобі, м'якоткані утворення. На відміну від МРТ при УЗД добре виявляється волокниста структура сухожиль і зв'язок, ехо-структура нервових стовбурів та м'язової тканини.
Найцінніша перевага УЗД перед іншими методами дослідження це динамічне дослідження найбільш проблемної ділянки в реальному часі, що включає згинання, розгинання, ротацію колінного суглоба. УЗД суглобів завжди проводиться у порівнянні з протилежною стороною.
Найчастіше у пацієнтів, яким призначають ультразвукове дослідження, виникають сумніви щодо переваг цього методу. Вони вважають, що рентген є більш інформативним. Можливості при ультразвуковому дослідженні кістково-м'язової системи не поступаються рентгенологічному методу. Але рентгенівський метод дозволяє оцінити тільки стан кісткових структур суглоба. Ушкодження м'яких тканин, м'язів, зв'язок, синовіальні оболонки і навіть дрібні тріщини на рентгенівському дослідженні не відображаються.