Загалом, цей метод допомагає побачити анатомію та будову серця.
ехокардіографія
Ехокардіографія - один з найбільш об'єктивних неінвазивних методів функціонального дослідження серця та великих судин. Вона посідає чільне місце у діагностиці багатьох, зокрема маловивчених хвороб серця. Завдяки впровадженню ехокардіографії в клінічну кардіологію стало можливою не лише прижиттєва, а й рання діагностика низки вроджених та набутих вад серця, кардіоміопатій, внутрішньосерцевих пухлин, захворювань перикарда. Метод дозволяє виявити дисфункцію клапанного апарату, порушення загальної та локальної скоротливості міокарда, аневризми та пристінкові тромби, що ускладнюють перебіг інфаркту міокарда.
Більш широкій популяризації ехокардіографії сприяють постійний інтенсивний розвиток та технічне вдосконалення методу. Так, електронно-обчислювальні системи та відповідне програмне забезпечення суттєво прискорили та полегшили ехокардіографічні вимірювання. Важливою проблемою є розробка нових кількісних підходів до обробки ультразвукових серцевих зображень.
Створення програм та алгоритмів для аналізу ехокардіограм має велике значення при повторних і багаторазових дослідженнях хворого, коли необхідно цінувати характер перебігу захворювання, ефективність лікування, що проводиться, і отримати повну інформацію про роботу серця та його резервні можливості.