Не всім під силу перестати заїдати стрес, але це можна робити правильно.
Багато людей у стані стресу починають більше їсти, причому зазвичай у хід йде найшкідливіша їжа: солодощі, газовані напої, жирні та солоні продукти. Така звичка може спричинити неприємні наслідки у вигляді зайвих кілограмів. Про те, чому люди заїдають стрес і як не погладшати в складні моменти, розповів лікар-психотерапевт Сергій Обложко .
Їжа як насолода
За його словами, звичка заїдати стрес є у 20-30 відсотків людей із надмірною вагою. Справа в тому, що їжа не тільки задовольняє потреби людини в білках, жирах та вуглеводах, але й приносить задоволення мозку. Люди часто їдять не тому, що зголодніли, а для того, щоб змінити стан – розслабитися чи заснути. Мозок особливо реагує на продукти, що містять жир, сіль, цукор чи глутамат, тому у стресові моменти люди починають їсти саме цю їжу, пояснив лікар.
Як не переїдати?
Не всім під силу перестати заїдати стрес. Але можна робити це правильно, щоб мозок отримав насолоду, а зайві кілограми не з’явилися. Для цієї мети чудово підійде пектиновий компот.
Ця речовина має негативну поживну дію, вона пригнічує потяг до їжі. Так ми вб’ємо двох зайців, бо це і смачно, і пригнічує потяг до їжі