Котячі подряпини млжуть бути причиною появи "котячої лихоманки" у людини.
Небезпека котячих подряпин
Гастроентеролог та терапевт Віра Самсонова розповіла про надзвичайну небезпеку котячих подряпин. Запалення суглобів, шкіри, печінки та лімфатичних вузлів може бути результатом мікротравми.
Підбираючи вуличне кошеня на вулиці, пам'ятайте, що їхні пазурі небезпечні, тому що можуть призвести до серйозних патологій. У цьому випадку страждають шкіра, суглоби та печінка. Йдеться про феліноз. У деяких випадках зустрічається бартонельоз (котяча лихоманка).
Коли кішка дряпає шкіру, разом із брудом можуть потрапити бактерії, викликаючи вкрай небезпечний запальний процес. У медичній практиці виділяють вісім різних типів штамів Bartonnel, які можуть спричинити різні інфекційні патології. Вуличні кішки є носіями Bartonella henselae, найпоширенішої бацили. Ця інфекція призводить до розвитку захворювання.
Бактерії передаються кішкам через укус бліх або інших комах: мух, комарів та кліщів. Блохи смокчуть кров і підхоплюють бацили від хворої тварини. Потім відбувається їхнє розмноження, після чого вони виводяться з фекаліями. Деякі бактерії оселяються під кігтями кішок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Як найкраще збити температуру в дитини?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою