Найчастіше ендометріоз розвивається у матці, маткових трубах, яєчниках, сечовому міхурі, іноді в кишечнику та на шийці матки.
Наслідки ендометріозу
Ендометріоз найчастіше приносить два прояви – безпліддя та біль. Причини виникнення патології остаточно не вивчені. Найпоширеніша теорія: під час менструації клітини внутрішньої оболонки матки відриваються і виходять із кров'ю через піхву. Частина їх закидається через труби назад до черевної порожнини, там вони приживаються, утворюючи вогнища запалення.
Хороша новина в тому, що не всі жінки страждають на цю хворобу. Якщо гормональне тло в рівновазі, імунітет справляється з чужорідними клітинами-агентами.
Якщо патологія вже присутня, то запальне вогнище створює сприятливі умови для подальшого росту клітин, з'являються хворобливі відчуття, часто утворюються спайки.
Ендометріоз може дістатися навіть до грудної порожнини та вражати легені! Вкрай рідко, але таки зустрічається локалізація в печінці, жовчному, нирках, інших внутрішніх органах.
Вирішальну роль успіху лікування відіграє імунітет, і навіть баланс гормонів. Не на останньому місці й фактор спадковості. У жодному разі не ігноруйте це захворювання, якщо у вас є підозри на ендометріоз.
Частими його симптомами є хворобливі відчуття в районі живота і складності із зачаттям. Обов'язково вчасно проходьте обстеження та будьте уважні до свого тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою