Дихання ротом пов'язане з низкою ризиків для організму та здоров'я.
Таке дихання має серйозні недоліки, воно позбавляється тих захисних функцій, якими наділене дихання носом – зігрівання, зволоження та фільтрація вдихуваного повітря. Дихання ротом не таке глибоке та ефективне, у його випадку виробляється менше оксиду азоту.
Коли людина дихає носом, відбувається вироблення газу, який називають оксидом азоту. Завдяки його дії знижується кров'яний тиск, збільшується споживання кисню, розширюються кровоносні судини – це важливо для підтримки здоров'я серцево-судинної системи. Дихання ротом позбавлене цієї важливої переваги, воно робить серце вразливішим.
Інша його небезпека – висушування слизової оболонки рота, глотки. Дихання ротом змушує тіло втрачати на 42 відсотки більше води при видиху. Пересушений рот позбавляється захисту від бактерій, які можуть призвести до стоматологічних інфекцій, карієсу, неприємного запаху.
Крім того, є підстави припускати, що дихання ротом у дитинстві може сприяти розвитку звужених рис обличчя, появі скучених та кривих зубів. У дорослих людей, які не помічають, що вони дихають ротом, може знижуватися фізична активність, виникає швидка стомлюваність, проблеми з концентрацією, виникає схильність до хропіння та апное уві сні, лицьових аномалій, констатував експерт. Тим, хто зіткнувся із проблемою неконтрольованого дихання через рот, потрібно звертатися до фахівців.