Вчені провели дослідження та встановили, що через пасивне куріння підвищується ризик злоякісних пухлин порожнини рота, губ та горла.
В рамках нового експерименту вчені зайнялися метааналізом та системним оглядом усіх досліджень, які присвячені зв'язку куріння та раку порожнини рота. Вчені вивчили дані, які ґрунтуються на стані здоров'я приблизно 7 тисяч осіб.
Близько половини серед них – пасивні курці. Виявилося, що вони мали ризик розвитку раку ротової порожнини приблизно на 50% вище, ніж у людей, які не дихали тютюновим димом. Тютюновий дим, що впливав на організм протягом понад 10 років, збільшував небезпеку майже вдвічі.
Також негативний ефект був пов'язаний із злоякісними пухлинами порожнини губ та горла. За допомогою цього дослідження міжнародна група експертів підтвердила, що пасивне куріння є однією з причин раку ротової порожнини. Дозозалежний ефект (що довша дія, тим вищий ризик) теж підтвердив цю теорію.
Те, як пасивне куріння впливає здоров'я, на думку вчених, свідчить, що людству потрібно вдосконалити заходи профілактики вторинної дії тютюнового диму.
Згідно зі статистикою, близько 33% чоловіків, 35% жінок та 40% дітей у світі – пасивні курці. Серед усього іншого, воно може стати причиною раку легень, гортані та горлянки, що підтвердило у 2009 році Міжнародне товариство вивчення раку.
Ця проблема, як і раніше, є малодослідженою, але навіть нинішній обсяг наукових даних однозначно вказує на те, що слід уникати пасивного куріння, як і активного.