Розумні годинники, які контролюють кількість сну, можуть бути непрямою причиною хронічного безсоння. Справа в тому, що у їхніх власників з часом виникає одержимість з приводу того, скільки часу саме вони витрачають на сон. І чим частіше ці люди контролюють ці показники, тим частіше вони їх засмучують. А через це у людини виникає відчуття тривоги, яке заважає заснути. Адже якщо гостро бажати заснути, то зробити це, як правило, не виходить саме через відчуття хвилювання.
Дослідники з'ясували, що у власників браслетів у крові фіксують підвищені показники стресових гормонів адреналіну і кортизолу, через які їм рідше вдається нормально поспати. Крім того, за словами авторів дослідження з Лондона, браслети і годинники, призначені для фіксації кількості часу сну, роблять це з великою неточністю. А коли ці пристрої помиляються, то це стає ще одним приводом для стресу і тривоги.
Експерти наголошують, що якщо людина прокидається вранці з відчуттям повноцінного відпочинку, він відчуває себе свіжою впродовж всього дня, лягати спати і вставати в один і той же час, то їй не потрібні ніякі браслети, які контролюють тривалість сну. Вона отримує достатню кількість відпочинку для повноцінного функціонування організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Браслети для фітнесу - небезпечне технічне досягнення