Результати дослідження вчених з Університету Глазго говорять про те, що нестача сонця впливає на народження дітей з дислексією, аутизмом або гіперактивністю. У тих випадках, коли вагітні жінки недоотримують сонячного світла, вони частіше народжують дітей, яким згодом діагностують названі неврологічні розлади.
Негативний вплив дефіциту сонця відчувають на собі діти зачаті в лютому, березні або квітні, констатують фахівці. Автори дослідження працювали, використовуючи супутникові карти і медичні дані більше 400 000 дітей, які проживають в Шотландії. Вони встановили: серед дітей, зачатих в лютому, березні і квітні, пізніше будь-які порушення в навчанні виявлялися у 21%. Серед дітей, зачатих влітку (їх матері не відчували нестачі сонячного світла), цифра склала 16,5%.
Дослідники пов'язують негативний вплив нестачі сонячного світла зі зниження рівня вітаміну D в організмі вагітних жінок в період зачаття і перших тижнів розвитку плоду. За їх словами, необхідно провести клінічне дослідження, яке покаже, чи зможе прийом добавок з цим вітаміном повноцінно заповнити собою дефіцит сонячного світла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сонцезахисні креми шкодять здоров'ю?