Австралійські вчені встановили, що рак простати може виникати через спадкові фактори. Ці дані отримали шляхом генетичного секвенування пухлин.
Рак передміхурової залози
Матеріал для цього секвенування дослідники забирали у донорів з Австралії, Бразилії та Південної Африки. Вчені визначили нову таксономію раку передміхурової залози або схему класифікації та фактори, що його провокують. Вона не тільки розрізняє пацієнтів за їхньою генетикою, а й передбачає, які пухлини можуть стати довічні, а які є загрозливими, тобто такими, що потребують негайного видалення. Зазначимо, що у багатьох випадках рак передміхурової залози зовсім не потрібно лікувати, він може, не завдаючи жодної шкоди, існувати в організмі людини до глибокої старості. А в якихось інших випадках його потрібно негайно видаляти, оскільки він агресивно розвивається та метастазує.
Дослідники підкреслюють, що панівне нині розуміння пухлин простати було обмежено тим, що дослідження проводили у західних популяціях. А приналежність до африканської етнічної групи більш ніж удвічі збільшує ризик смертоносних пухлин передміхурової залози. Тож спадковість є ключем до розгадки генетичних і негенетичних факторів ризику, що спільно впливають. В африканському регіоні пухлини передміхурової залози є "тихими вбивцями".
Завдяки складному секвенуванню всього геному, було ідентифіковано понад 200 0000 специфічних для пухлин геномних варіантів у 183 пухлин простати, що не зазнали лікування, серед чоловіків з трьох регіонів планети. Виявилося, що на африканців впливає велика кількість і спектр-придбаних та генетичних змін, що провокує значні наслідки з урахуванням їхньої спадковості при контролі та лікуванні пухлин передміхурової залози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою