Цих проблем можна позбутися, якщо правильно готувати організм до сну.
Перше правило для досягнення міцного та глибокого сну вночі – це його відсутність вдень. Навіть якщо "прилягти" всього на 20 хвилин у світлий час доби, це може зіпсувати сон у нічний час. Крім того, вдень краще в принципі триматися подалі від ліжка і не лягати на нього, щоб, наприклад, почитати.
Ще вдень важливо підтримувати певний рівень фізичної активності. Якщо тіло недостатньо втомилося, не вичерпало своєї енергії, спати буде погано.
Однак і "втомлюватися" перед сном теж потрібно з розумом. Зокрема, слід уникати надто великої активності вже за три-чотири години до сну. Зайвими також будуть занадто щільні прийоми їжі та занадто велика кількість випитої рідини. Крім цього, перед відходом до сну слід приглушувати світло і прибирати подразники. Впоратися з останнім можна за допомогою маски та берушів.
Дуже важливо засинати і прокидатися одночасно. А якщо почуття сонливості все ніяк не приходить, його обов’язково потрібно дочекатися, а краще самим спровокувати. За його словами, можна спробувати розслабитися та уявити себе на березі моря, подумати про приємне та спробувати розслабити м’язи.