За допомогою експертів були обрані 10 продуктів, найбільш корисних для чоловічого організму.
1. УстриціУстриці є багатим джерелом цинку, і всього кілька устриць в день забезпечать необхідний денний запас цинку для організму. Цинк бере участь у сотнях процесах, що відбуваються в організмі людини - від процесу продукції ДНК до відновлення клітин.
Дослідження показали, що нормальний рівень цинку забезпечує захист від можливості розвитку ракових клітин, запобігає раку простати, позитивно впливає на функціонування чоловічої репродуктивної системи, стимулює вироблення сперматозоїдів, зміцнює імунітет, сприяє загоєнню ран, бореться із запаленнями, регулює діяльність статевих гормонів.
Поповнити добову норму цинку в організмі (11 мг для чоловіків) можна також за допомогою інших молюсків, пісної яловичини, пісної свинини, бобових.
2. БананиБанани - прекрасне портативне джерело енергії. Вони дуже багаті калієм, який необхідний для регулювання роботи нервової системи, сприяють зміцненню серцевого м'яза, зниженню тиску і абсолютно незамінні при всіх захворюваннях, що супроводжуються набряками.
Банани відмінно підтримують імунну систему, допомагають виробленню червоних кров'яних тілець, нормальному функціонуванню нервової системи, стимулюють обмін речовин.
Якщо ви вже дуже не любите банани, можна знайти порятунок в апельсиновому соці, молоці, продуктах з томатів, квасолі - вони теж є багатими джерелами калію.
3. Жирна рибаЖоден список здорових продуктів не буде повним без вказівки корисних жирів, Омега-3 жирних кислот. Вони сприятливо впливають на серцеву діяльність, кровообіг, імунну систему, знижують ризик розвитку раку простати.
Жирна риба (лосось, сардини, тунець, макрель) - це найкращий джерело Омега-3 жирних кислот. Американська асоціація охорони здоров'я рекомендує кожному їсти продукти з такої риби не рідше 2 разів на тиждень.
4. БроколіКапуста броколі володіє величезною кількістю корисних властивостей. Вона відома як рятувальник для серцево-судинної, нервової системи і в справі профілактики раку. Вона є джерелом вітаміну С, бета-каротину, калію і речовини, яке називають сульфорафан (органічне з'єднання, що володіє сильними протиракові властивості).
Дослідження, проведені в Гарвардському університеті, показали, що люди, які включали в свій раціон таку капусту 5 разів на тиждень, в два рази рідше піддавалися небезпеці раку сечового міхура.
Не подобається броколі? Ну, виберіть іншу капусту: білокачанну, китайську капусту пак-чой, кольорову або брюссельську.
5. Бразильський горіхЦі великі горіхи з Бразилії багаті магнієм і селеном - найсильнішими антиоксидантами, допомагають уберегтися від раку і хвороб серця і благотворно діють на стан простати. Селен, крім того, знижує рівень «поганого» холестерину і ризик утворення тромбів.
Дорослим рекомендується 55 мкг селену на добу, який, крім бразильських горіхів, можна отримати з індички, тунця, молюсків. Добова норма селену міститься всього в одному бразильському горісі. Тому фахівці рекомендують з'їдати не більше двох штук в день, щоб уникнути передозування.
6. Цільні злаки Вівсяна мука і ячмінь багаті розчинною клітковиною (яка при контакті з водою перетворюється на желе і, заповнюючи шлунок, дає відчуття насичення), вітамінами групи В (знижують рівень «поганого» холестерину). Фахівці рекомендують отримувати 10-25 г розчинної клітковини на добу з вівсянки, яблук, груш, бобових.
Щоб уникнути проблем зі шлунком, вводите клітковину в свій раціон поступово і не забувайте пити багато рідини.
7. Рослинні станолиРослинні станоли - природні речовини, які зустрічаються у фруктах і овочах. Вони сприяють зниженню рівня холестерину. Виробники включають їх концентрати в апельсиновий сік, йогурти. Для корекції рівня холестерину чоловікам рекомендується споживати 2 г станола з їжею 2 рази на день. Так що любіть свіжі овочі і фрукти.
8. Соєві бобиСоя багата ізофлавонами, які зменшують ризик виникнення раку простати. Недавні дослідження показали, що 25 г соєвого білка в добу допомагають знизити рівень холестерину і ризик серцево-судинних захворювань. Фахівці рекомендують поставитися з увагою до таких продуктів як соєве молоко, соєвий сир, сир тофу.
9. ЯгодиСекрет цінних властивостей ягід - їх колір: фіолетовий, блакитний, червоний. В ягодах міститься більше 4 000 компонентів, що забезпечують їх антиоксидантні властивості, а крім того - вітамін С у великих кількостях. Додавання ягід в раціон сприятиме поліпшенню роботи мозку і боротися зі старінням. Краще міркувати допоможуть чорниця, полуниця, суниця, малина, журавлина, черешня, вишня.
10. Кольорові овочіВітамін С і бета-каротин є антиоксидантами, які допомагають зберігати здоров'я клітин шкіри і захищають від шкідливого впливу сонячних променів. Вітамін С бере участь в процесі продукції колагену. Бета-каротин, приймаючи активну форму вітаміну А, сприяє відновленню епітелію клітин шкіри.
Фахівці радять шукати ці корисні елементи в солодкому перці (в перці може міститися до трьох рекомендованих добових норм вітаміну С), моркві, гарбузі або солодкій картоплі.