Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Дерматоміозит

Категорія: 

Дерматоміозит (поліміозит) - системна хронічна хвороба сполучної тканини з переважним ураженням поперечносмугастих м'язів і шкіри. Етіологія ідіопатичної форми дерматоміозиту невідома. Спровокувати загострення хвороби можуть інфекція, травма, операція, деякі ліки. Близько 25 % усіх випадків хвороби становить пухлинний дерматоміозит, який спостерігається при ракові легень, кишок, передміхурової залози, гемобластозі. По суті, це неспецифічна реакція організму на клітини злоякісної пухлини.

Клініка дерматоміозиту



Хворі скаржаться на біль у м'язах і м'язову слабкість, особливо в м'язах шиї, плечового поясу, проксимальних відділах кінцівок. Об'єм уражених м'язів збільшений за рахунок набряку, відзначаються їх болючість під час пальпації і затвердіння. При тяжкому перебігу діагностують обмеження рухів, порушення ходьби, дихальну недостатність. Ураження м'язів глотки і м'якого піднебіння викликають дисфагію, потрапляння їжі в носові ходи. Рідко спостерігаються артралгія, серцева слабість. Ушкодження діафрагми і міжреберних м'язів призводить до гіповентиляції з виникненням запалення легень, що може спричинити смерть хворого.

Діагностика дерматоміозиту



Ознакою ураження шкіри є параорбітальний набряк з пігментацією, еритема верхніх повік. Розвивається картина так званих дерматоміозитичних окулярів. При дослідженні крові виявляють лейкоцитоз, підвищення активності трансаміназ. При гострому перебігу хвороби спостерігається гарячка, тяжке ураження м'язів, значне схуднення. Остаточний діагноз ставлять після обстеження у ревматологічному відділенні, інколи роблять біопсію м'язів.

Лікування дерматоміозиту



Лікування спрямовують на стримування прогресування хвороби при гострій її формі і досягнення сталої ремісії при хронічній. Хворому на гострий дерматоміозит призначають преднізолон з розрахунку 1 мг на 1 кг маси тіла на добу протягом кількох місяців з подальшим переходом на підтримуючі дози (15-20 мг на добу). Підтримуюча терапія триває місяцями і роками. При хронічній формі використовують преднізолон по 30-40 мг на добу. Тривалість гормонотерапії залежить від її ефективності. Показане лікування анаболічними стероїдами (ретаболіл, неробол) протягом 2 міс повторними курсами. Рано призначають лікувальну гімнастику для запобігання контрактурам.

Прогноз при гострому перебігу дерматоміозиту несприятливий. При пухлинній формі хвороби у випадку своєчасної діагностики і видалення пухлини можливе видужання.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus