Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Гострий лейкоз

Категорія: 

Гострий лейкоз трапляється у будь-якому віці, але його лімфобластний варіант буває переважно у дітей. Субстратом пухлини області. Проліферація обласних клітин сприяє пригніченню нормальних ростків кровотворення, їх пухлинному розростанню у лімфатичних вузлах, селезінці, печінці. Згідно з даними морфологічних і цитологічних досліджень, виділяють лімфобластний і нелімфобластний лейкоз.

Клініка гострого лейкозу



В початковій стадії хвороби діагностика утруднена, інколи гострий лейкоз виявляють випадково, проводячи дослідження крові з іншого приводу. Захворювання може розпочатися з появи геморагічного синдрому, загальної слабкості, втрати апетиту, гарячки, болю в горлі. В розгорнутій стадії бувають кровотечі з носа і ясен, крововиливи на шкірі і слизових оболонках. Тяжка клінічна картина спостерігається при крововиливах у мозок і профузних шлунково-кишкових кровотечах. На слизовій оболонці рота з'являються виразково-некротичні зміни. Пізніше приєднуються септицемія, абсцеси, запалення легень. При лімфобластному лейкозі розвивається лейкемічна інфільтрація головного мозку з неврологічною симптоматикою.

Діагностика гострого лейкозу



Гострий лейкоз діагностують після розгорнутого аналізу крові і консультації лікаря-гематолога. При дослідженні крові виявляють ознаки анемії, тромбоцитопенію, бластні клітини. Кількість лейкоцитів буває як збільшена, так і зменшена. Для уточнення діагнозу інколи необхідно зробити пункцію кісткового мозку. При нелімфобластному гострому лейкозі прогноз несприятливий. У 80-90 % хворих на лімфобластний лейкоз за допомогою хіміотерапії підтримуючими дозами добиваються клінічної ремісії, причому у половини з них вона перевищує 5 років.

Лікування гострого лейкозу



Хворі на гострий лейкоз підлягають лікуванню у гематологічному стаціонарі. При лімфобластному лейкозі призначають на термін 4-6 тиж комбінації вінкристину і преднізолону або вінкристину, преднізолону і рубоміцину. За відсутності клінічного ефекту застосовують інші поєднання. Для підтримуючої терапії використовують 6-меркаптопурин, метотрексат, циклофосфамід.

При нелімфобластному лейкозі призначають комбінацію цитозару і рубоміцину. Ці ж препарати використовують і для підтримуючої терапії. Наявність інфекційних ускладнень є показанням до призначення антибіотиків широкого спектра дії.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus