Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Лабіринтит

Категорія: 

Лабіринтитом або внутрішнім отитом називають захворювання внутрішнього вуха, яке носить запальний характер.

При своєчасному і адекватному лікуванні дана хвороба повністю виліковна. Якщо ж не займатися лікуванням можлива поява ускладнень, аж до довічної втрати слуху. Захворювання може виникнути як у дітей, так і дорослих. Але все - ж діти хворіють частіше, це безпосередньо пов'язано з особливостями дитячого слухового проходу.
Основними причинами виникнення даного захворювання є токсини і віруси. Найбільш поширеними є: стафілококи, стрептококи, пневмококи, менінгококи, мікобактерії туберкульозу, вірус епідемічного паротиту, вірус грипу.
Існує ще така причина виникнення лабиринтита як травми внутрішнього вуха (механічні, хімічні, термічні).
Сам джерело інфекції розташовується в порожнині середнього вуха, саме туди через систему кісточок (ковадло, молоточок та стремено) вона потрапляє в овальне вікно внутрішнього вуха, яке розташоване на лабіринті.
Іншим шляхом проникнення вірусів є оболонка головного мозку, яка тісно пов'язана з внутрішнім вухом. Дуже рідко інфекція може по кровоносних судинах потрапити у внутрішнє вухо.

Передумовами даного захворювання є: постійні запальні процеси в середньому вусі, знижений імунітет, виражене переохолодження організму, різні аномалії будови вушного ходу.

Існує кілька класифікацій лабиринтита:
- тимпаногенный-інфекція проникає з середнього вуха;
- гематогенний-інфекція потрапляє через системний кровотік, від органів, які розташовані далеко;
- менингогенный-інфекція проникає через оболонки головного мозку.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus