Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Лімфогранулематоз

Категорія: 

Лімфогранулематоз (хвороба Ходжкіна) належить до первинних пухлин лімфатичної системи. З первинного вогнища шляхом метастазування уражаються регіонарні лімфатичні вузли і внутрішні органи.

Клініка лімфогранулематозу



В І стадії хвороби у процес втягуються один або кілька шийних і надключичних лімфовузлів. Вони побільшені, щільної консистенції, неболючі, не спаяні з тканинами. Це локальна форма лімфогранулематозу, при якій спостерігається ураження однієї або двох сусідніх ділянок лімфатичної системи. У II (регіонарній) стадії відзначається збільшення лімфовузлів у двох або більше несуміжних ділянках лімфатичної системи по один бік діафрагми. ВIII стадії настає генералізація процесу з ураженням лімфовузлів по обидва боки діафрагми і селезінки. Хворі з регіонарною і генералізованою формами лімфогранулематозу скаржаться на свербіння шкіри, гарячку, профузне нічне потовиділення. Значне збільшення медіастинальних лімфовузлів викликає задишку, кашель, ціаноз, набряк шиї і обличчя. Для IV стадії характерні ураження внутрішніх органів з розвитком плевриту, жовтяниці, кахексії, нефротичного синдрому. Відзначається схильність до інфекції і автоімунної гемолітичної анемії. В крові на фоні нейтрофільного лейкоцитозу зі збільшенням ШОЕ виявляють лімфіопенію.

Діагностика лімфогранулематозу



Остаточний діагноз ставлять після біопсії лімфовузла з цитологічним і гістологічним дослідженням. Диференціальну діагностику проводять з метою відмежування лімфогранулематозу від лімфосаркоми і хронічного лімфолейкозу.

Лікування лімфогранулематозу



Хворі на лімфогранулематоз підлягають лікуванню в онкологічному диспансері. В I-II стадії хвороби призначають променеву терапію за радикальною програмою. Клінічна ремісія відзначається у 90 % хворих. Працездатність частіше зберігається. В III-IV стадії хвороби показані хіміопрепарати. Для комплексної цитостатичної терапії використовують мустарген, вінкристин, прокарбозин і преднізолон. У деяких випадках комбінують лікування цитостатичними засобами з променевою терапією. Середня тривалість клінічної ремісії після проведення цитостатичної терапії перевищує термін 30-35 міс.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus