Постійні ангіни - це неприємно, боляче і загрожує скандалами на роботі через часті лікарняних.
Запальний процес з запущених мигдалин нерідко переходить на серце, викликаючи тонзизокардіальний синдром і ревмокардит, на суглоби, викликаючи ревматизм, на нирки, стаючи причиною гломерулонефриту. Зараз доведено вплив хронічного тонзиліту на репродуктивну функцію у жінок.
Мигдалини беруть на себе основний удар. На них осідає більша частина хвороботворних бактерій, що потрапляють в нас з повітрям. Тут же утворюються лімфоцити - спеціальні клітини, за допомогою яких здійснюється регуляція імунної системи. Тобто, мигдалини - це один з основних опорних пунктів нашої імунної захисту, який потрібно зберігати і лікувати. Але тільки до тих пір, поки вони не починають надавати токсичну дію на весь організм.
Хронічний тонзиліт не обов'язково супроводжується постійними ангінами. Є форма цього захворювання, яка проявляється збільшенням лімфатичних вузлів, невеликим підвищенням температури, характерної картиною крові. Мигдалини при цьому стають пухкими, нерівними, зростаються з піднебінними дужками.
Це захворювання не прощає самолікування. Адже запалені мигдалини - це джерело інфекції, і відмовляючись від їх видалення, ви залишаєте в носоглотці розсадник патогенної мікрофлори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запалені гланди: причини та методи лікування Незважаючи на загрозу здоров'ю, багато хто боїться видаляти хронічно запалені мигдалини, побоюючись, що тим самим позбавляють свій організм імунного захисту.
Мигдалики входять в лімфоїдно-глоточне кільце, поряд з під'язиковою і глотковими. У цьому кільці всього шість мигдаликів. Якщо прибрати з цього ланцюжка два, які все одно вже змінені і не працюють, то інші мигдалини активізуються і беруть на себе їх імунозахисні функції.