У дослідженні, результати якого опубліковані в журналі "Infant Behaviour and Development", взяли участь 36 дітей раннього віку, яких запрошували в ігрову кімнату з 4 або 16 іграшками. Виявилося, що велика кількість іграшок відволікала дітей, розсіювала увагу і робила їхню гру нетривалою. Діти в іншій групі, де було всього 4 іграшки, були більш зосередженими та креативними.
Вчені радять батькам, вихователям в дитячих садках і вчителям в школах прибирати велику частину іграшок, щоб сприяти розвитку уяви і соціалізації дітей.
За словами вчених, середньостатистична дитина в Британії має більше 200 іграшок, проте постійно він грає тільки з декількома з них. Всі інші іграшки йому насправді не потрібні - вони тільки заважають його розвитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені: діти почали користуватись гаджетами частішеСиндром дефіциту уваги - поведінковий розлад розвитку, який починається в дитячому віці. До симптомів відносять труднощі концентрації уваги, гіперактивність та імпульсивність. У дорослому віці у таких дітей нерідко відзначається зниження інтелекту і труднощі зі сприйняттям інформації.