Дослідження вчених з Оксфордського університету показало, що всього в межах одного покоління час, який дитина витрачає на спілкування з екранами, збільшився з 3 годин до 4 годин 45 хвилин на день. Батьків попереджають, що діти у віці 8 років сьогодні проводять більшу частину активного дня зі смартфоном, телевізором або планшетами, включаючи шкільні уроки, спілкування з друзями і навіть прийом їжі. Подібного роду екранна психічна залежність загрожує безсонням, ожирінням, кібербулінгом (цькування в інтернеті), а також втратою найважливіших навичок живого соціального спілкування і безпосереднього контакту.
Ще зовсім недавно батьки турбувалися тільки про те, що їхні діти проводять занадто багато часу перед телевізорами, що негативно впливає на розвиток їхнього мозку. Однак, сьогодні діти і підлітки витрачають на перегляд телевізора менше часу, ніж це було 15 років тому. Зате вони набагато частіше сідають до комп'ютера і заходять в інтернет, а майже весь вільний час в їхніх руках опиняються смартфони і планшети. Дитина відчуває постійну потребу дивитися в якийсь екран, і при обмеженні цього доступу у нього можуть відзначатися тривожні стани, а також ознаки депресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому потрібно вимикати гаджети перед сном: ТОП 5 причинНавіть у найменших дітей розігрується справжня істерика, коли батьки обмежують доступ до улюблених електронних пристроїв. Минулого місяця американські вчені дійшли до висновку, що підлітки, які витрачають не менше 5 годин на день на смартфони та інші гаджети, мають більш ніж на 70% підвищений ризик депресії.