Здавалося б, смартфони об'єднують людей - можна бути на зв'язку в будь-який час доби. Особливо часто використовують свої гаджети підлітки. Вони не розлучаються з ними ні вдень, ні вночі, і дослідники вже далеко не в перший раз говорять, що це може бути небезпечно.
Наукова робота, опублікована в "Clinical Psychological Science", показала, що незалежно від того, що саме підліток робить "в телефоні", це підвищує ймовірність розвитку у нього депресії і суїцидальних думок. Ігри, соціальні мережі, серфінг в інтернеті - чим більше часу дитина проводить за цими заняттями в обнімку зі смартфоном, тим більший ризик настання проблем з психікою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смартфони потрібно протирати щодняДослідники відзначили, що якщо підліток проводить зі смартфоном більше п'яти годин на день, ймовірність виникнення у нього суїцидальних думок підвищується на 71%.
Часто дітям купують перші смартфони у віці близько 10 років. Наукові співробітники рекомендували підвищити цю планку до 14 років і стежити, щоб підлітки проводили зі смартфоном не більше двох годин на день.