Ранній досвід взаємодії з екологічно суворим середовищем в поєднанні з темпераментом дитини може вплинути на подальший розвиток її здібностей.
Як відомо, темперамент - це індивідуальні особливості кожної людини, що визначають динаміку його психічних процесів і поведінки, рухливість, активність, швидкість або сповільненість реакцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо дитина істерить?Діти, які ростуть в суворих екологічних умовах, уже у віці двох років проявляють підвищений рівень завзятості, сміливості і активності, а до чотирьох років досить добре володіють здатністю рішення проблем за винагороду.
Однак, незалежно від спілкування, умов життя і виховання, при відсутності мотивації, завдання, поставлене перед малюком, не виконується.
"Результати нашого дослідження підтверджують, що навколишнє середовище (не тільки клімат, але і екологічна ситуація, а також поведінка людей в тих чи інших умовах) в поєднанні з темпераментом дитини, формують когнітивну функцію центральної нервової системи, адаптуючи її до запропонованих умов життя", - каже Дженніфер Суор, провідний автор дослідження "Дитяча психологія і психіатрія".
Висновки психологів також підтверджують, що еволюційний підхід до розвитку дітей дозволить усвідомити важливість їхньої адаптації в процесі пізнання. А значить ми зрозуміємо, як їхні когнітивні здібності розвиваються в стресових умовах.