Слухайте свою дитину. Батьківські обов'язки не вичерпуються лише моралями і наказами. Діалог повинен бути двостороннім, обов'язково слухайте свою дитину і розумійте, що він хоче сказати. Якщо він стикається з якимись проблемами в школі або десь ще, то ця розмова може вберегти його від дуже серйозних психічних розладів.
Слідкуйте за тривожними ознаками. Існують різні симптоми і сигнали, які говорять про те, що дитина зіткнувся з психологічними проблемами. До них відносяться перепади настрою, незрозумілий страх, агресивна поведінка, раптове зниження успішності, нестача концентрації, схильність до самоушкодження або суїцидальні думки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психіка страждає після відпусткиПозитивне середовище вдома. Намагайтеся тримати подалі від дитини дорослі проблеми і сварки. Не вмикайте його в сімейні конфлікти незалежно від віку. Навіть якщо дитина вже став повнолітнім, краще не обговорювати з ним детально різного роду сімейні відносини, які можуть спровокувати у дитини стрес.
Здорові звички. Дефіцит певних нутрієнтів у харчуванні або неадекватна кількість сну пов'язані з серйозними психічними проблемами у дітей. Привчайте його правильно харчуватися і висипатися, хоча в підлітковому віці це і досить складно робити. Але збудовані заздалегідь довірчі відносини допоможуть вам звучати більш переконливо.
Самооцінка. Це найважливіше в житті дитини, що вступає в підлітковий вік. Потужна самооцінка - найкраща зброя проти самих різних психічних викликів на кшталт депресій і невпевненості в собі. Допомагайте дитині вибудовувати цю самооцінку фізично, морально і навіть матеріально. Слідкуйте за тим, щоб він не стикався з харчовими розладами, хваліть його частіше і додавайте мотивації в його життя. Про це пише The Health Site.