Психологи попереджають: повернення з відпустки може несприятливо позначитися на емоційній сфері і зломити людину психологічно. У багатьох випадках зміна обстановки, що змушує після яскравих емоцій, отриманих під час відпочинку, повертатися до рутини і трудових буднів, - стає для людей причиною меланхолії, апатії, пригніченого стану, сліз, відчуття мороку.
За словами вченого-психолога Антона Соріна, до таких переживань веде різка зміна атмосфери. Життя у відпустці набагато комфортніше і безтурботне - в тому числі і тому, що для такого життя люди цілеспрямовано збирають гроші, витрачаючи їх так, як зазвичай не витрачають у своїй повсякденності. Фахівець відзначив, що порівняння з життям у відпустці люди роблять несвідомо і їх неправильні висновки сприяють депресивних переживань: здається, ніби щось хороше залишилося позаду і його вже не буде.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи справді відпустка продовжує життя?Крім того, включаються фізіологічні причини. Людський настрій залежить від зміни довжини світлового дня, якого після відразу відпустки сильно не вистачає.
"Людський організм змушений реагувати на цей фактор, і це не може не викликати певних емоційних переживань, деякої пригніченості", - сказав про це Сорін.
Психолог додав, що "післявідпускна меланхолія" часто приймає дві форми. Перша - це відчуття неможливості що-небудь робити, друга - усвідомлення того, що робота не подобається, викликає огиду. Головне в такому випадку - не прийняти рішення, про яке доведеться сильно пошкодувати. Правильніше за все буде звернутися за психологічною допомогою - на "гарячі лінії" або до фахівців.