Діти, які краще сплять (тобто менше прокидаються вночі) і ті, хто прокидається раніше, мають більше сірої речовини в мозку (зокрема, у восьми ділянках кори та в гіпокампі), краще вчаться і мають вищий рівень інтелекту (IQ) .
Дитячий сон та IQ
Це було продемонстровано вченими з Дослідницького інституту Університету спорту та здоров'я (iMUDS) та Центру досліджень розуму, мозку та поведінки (CIMCYC), які входять до складу Університету Гранади (UGR). Вчені керують дослідженням ActiveBrains, головою якого став Франсіско Ортегі. У ньому беруть участь більше сотні дітей із надмірною вагою чи ожирінням.
Результати роботи були представлені у журналі Pediatric Obesity. Дослідження показало, що ділянки мозку, пов'язані зі сном у дітей, включають: скроневу, тім'яну, лобову та підкіркову.
«Наші дослідження показують, що сон пов'язаний з великим вмістом сірої речовини в деяких галузях мозку, які важливі для кращої успішності та когнітивного розвитку», - зазначає Хайро Ідальго Мігелес, науковий співробітник відділу фізичного виховання та спорту UGR та головний автор цієї роботи
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі