Ми всі дуже боїмося, що дитина захворіє на цю хворобу. Але як її не пропустити?
Оскільки сам пацієнт, швидше за все, поки що не розуміє, що це захворювання залишиться з ним на все життя, відповідальність лягає на плечі батьків. Саме тому вони повинні досконало знати, як допомогти своїй дитині і як навчити її правильно організувати своє життя і подбати про власне здоров'я.
Які симптоми у поведінці та самопочутті дитини повинні обов'язково насторожити батьків?
1. Почуття спраги. Дитина часто й багато п'є (замість склянки соку чи води може випити цілу пляшку).
2. Сечовипускання, що почастішало (у тому числі вночі).
3. Незважаючи на наявність гарного апетиту, дитина помітно худне.
4. Втрата активності, почуття слабкості, бажання прилягти навіть удень.
У процесі згоряння в клітинах жиру в кров виділяється велика кількість про кетонових тіл, які в результаті починають виділятися з сечею у вигляді ацетону. Якщо не розпочати лікування, у дитини може розвинутися стан, що носить назву «діабетичний кетоацидоз», гостра діабетична декомпенсація обміну речовин, що виявляється різким підвищенням рівня глюкози та концентрації кетонових тіл у крові, появою їх у сечі, незалежно від типу порушення свідомості пацієнта, та потребує його екстреної госпіталізації.
Єдині ліки, які здатні в цій ситуації допомогти дитині, – ін'єкції інсуліну. Отримуючи щодня необхідну дозу інсуліну, ваш малюк зможе добре почуватися і вести цілком нормальне життя: вчитися в школі, а потім в інституті, зробити кар'єру, створити сім'ю, виростити власних дітей.
Але, звісно, краще рано помітити ознаки діабету і піти до лікаря за порадами.