Щойно пішов у садок чи школу - вже хворий. Знайома ситуація?
дитина хворіє
Справді, діти, особливо маленькі, частіше хворіють на вірусні інфекційні захворювання. Так відбувається з очевидної причини: імунітет дозріває не одразу. Візьмемо, наприклад, здатність організму до продукції інтерферону – одного з основних захисників нашого організму. У дітей від народження до 3 років здатність до продукції інтерферону дуже низька, до 4 років вона починає поступово зростати та до 12 років відповідає лише половині здатності дорослої людини до виробництва інтерферону. А от організм дорослої людини від 18 до 60 років забезпечує себе білками-захисниками в достатній мірі. Натомість у людей старше 65 років продукція інтерферону практично згортається і стає нижчою, ніж у однорічної дитини.
Нестача інтерферону – фактор незрілості чи неповноцінності імунітету. Цим і пояснюється підвищена сприйнятливість маленьких дітей і людей похилого віку до різних вірусних інфекцій.
До речі, на продукцію інтерферону можуть впливати і супутні захворювання, такі як ревматизм, бронхіальна астма, тяжке ураження печінки (цироз), аутоімунні захворювання, зокрема, системний червоний вовчак.
Лікарі кажуть, що хворіти до 12 разів на рік - це в межах норми для дітей.