Правило № 2Спробуйте розібратися в поведінці дитини, уважно вислухайте, а потім починайте діяти. Ваша перша реакція на події може бути невірною.
Правило № 3Батьки повинні самі знайти шлях до своєї дитини, відчути, що необхідно для найкращого контакту з дочкою або сином.
Правило № 4Не збирайте невдоволення на дитину. Замість цього спробуйте розібратися в тих почуттях, які викликають у вас син чи дочка, обговоріть їх з чоловіком.
Правило № 5Не встановлюйте занадто багато заборон. Але ті, які існують, порушувати не можна. Дитина повинна знати, за що вона буде покарана.
Правило № 6Якщо ви відчуваєте, що не праві, - зізнайтеся в цьому. Не бійтеся втратити авторитет, так як гірше те, що дитина переймає ваш стиль поведінки, навіть якщо не права, відстоює свою думку.
Правило № 7Частіше давайте відчути дитині, що ви зважаєте на її думку, що її судження теж мають авторитет. Так як деякі конфлікти виникають тоді, коли дитина хоче затвердити свою самостійність.
Правило № 8Не вступайте з дитиною в боротьбу за владу. Встановіть прийнятні правила і заборони. Якщо їх небагато, але вони тверді і логічні, то батько, переконуючи дитину, може спиратися на них. Вислухайте дитину, а потім приймайте рішення.
Правило № 9Постарайтеся не говорити багато. Говоріть спокійно і твердо. Не включайтеся в нескінченну суперечку. Якщо ж спору, особливо емоційного, не вдається уникнути, можна вийти з кімнати, показавши тим самим, що розмову закінчено.
Правило № 10Фізичне покарання не приносить користі, оскільки знімає у покараного почуття провини і перешкоджає її усвідомлення. Одночасно закріплюється інформація: "Злий на кого-небудь - вдар".
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про те,
яку їжу повинна їсти ваша дитина.