Людина значно рідше довіряє комусь, хто розмовляє з іноземним акцентом, автоматично сприймаючи його чужим, як показало дослідження. Його автори з'ясували, що процес прийняття рішень, що грунтуються на довірі, людьми з різних країн ускладнюється через те, що вони віддають перевагу представникам свого соціуму або етносу. Іншими словами, ксенофобія або нетерпимість до представників інших етнічних груп або країн може бути закладена в нашому мозку спочатку, вона має еволюційне походження.
Цілком можливо, що нашим предкам ця ксенофобія допомагала розпізнавати ворогів з інших племен і народностей для того, щоб ті не могли втертися в довіру і завдати шкоди. У сьогоднішньому світі з його відкритими кордонами ксенофобія сприймається, як одна з найганебніших людських вад. Але численні наукові дослідження показують, щоб ознаки ксенофобії спостерігаються навіть у маленьких дітей, які, наприклад, вибирають білі ляльки і відмовляються від ляльок чорного кольору. Дослідники з'ясували, що є певні зони мозку, які автоматично активується для аналізу того, чи варто вірити людині, що є представником іншої групи, як тільки ця людина починає говорити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дисморфофобія у підлітків: основні причиниВтім, саме тут лежить ключ до подолання ксенофобії. Виявилося, що довіру можна викликати, якщо людина з іноземним акцентом говорить з більшою впевненістю в собі і частіше посміхається. Звичайно, визначеними факторами є і його зовнішній вигляд, який стосується не тільки зовнішності як такої, а й одягу, а також манері триматися.