Вчені запевняють, що фільтри для селфі провокують диморфофобію у дівчат-підлітків. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Дисморфофобія у підлітків
Дівчата підліткового віку звертаються до пластичних хірургів для того, щоб бути схожими на своїх ровесниць з фотографій в соціальних мережах. При цьому дівчата не думають, що ці фотографії "обробили" в редакторі за допомогою спеціальних мобільних додатків. Такі програми, як Snapchat і Facetune, можуть видаляти будь-яку недосконалість з шкіри, а також вибілювати зуби. Дослідники стверджують, що ці додатки іноді створюють помилкове відчуття реальності.
Не секрет, що знаменитості в соціальних мережах найчастіше виглядають на своїх фотографіях бездоганними. Їхні численні шанувальники приділяють велику увагу зовнішності своїх кумирів. Лікарі з Boston Medical Center стверджують, що дівчатка стають одержимими прагненням видаляти будь-яку недосконалість свого зовнішнього вигляду, щоб виглядати на селфі ідеальними. Так розивається дисморфофобія - психологічний розлад, який характеризується надмірним занепокоєнням своїм зовнішнім виглядом.
Ретуш фото стає сьогодні новою нормою. Це може провокувати спустошливі вплив на фізичний і емоційний розвиток підлітків, стимулюючи такі розлади, як дисморфофобія або постійна незадоволеність власною зовнішністю. Нерідко саме жертви цього розладу звератються в клініки краси і витрачають всі гроші на те, щоб перетворити себе в живих копій відретушованих фотографій.