Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі вивчили механізм гіпертрофічної кардіоміопатії, яка є причиною раптової зупинки серця під час фізичних навантажень.
При гіпертрофічній кардіоміопатії, яка є генетичним захворюванням і вражає приблизно одного з 500 осіб, відбувається потовщення стінок лівого і правого шлуночка. Цей стан вважається поширеною причиною смерті молодих спортсменів, які не мали видимих симптомів. Пацієнти старшого віку вмирають від застійної серцевої недостатності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страва, яка може провокувати передчасну смертьВсі клітини мали мутацію в гені, який кодує зв'язує міозин білок С. Цей генетичний дефект часто спостерігається у пацієнтів з кардіоміопатією. Фахівці застосували лазерний 3D-друк для створення рухомої мікроскопічної підтримуючої структури ("лісу"). Пов'язані один з одним міоцити могли скорочуватися, стискаючи "лісу", як у справжньому серці.
Біологи помітили, що клітини з аномаліями в умовах стресу не могли правильно скорочуватися, в результаті чого порушувався ритм. Подібне відбувається у пацієнтів, коли фізична активність підвищує навантаження на серце, і виникає аритмія. Нормальним клітинам вдавалося швидко пристосуватися до стресу.
За словами вчених, створення точних моделей серцевої тканини допоможе розробити ефективніші методи лікування гіпертрофічної кардіоміопатії.