Вперше в історії науки дослідникам вдалося виявити в людському організмі набір генів, який може підштовхувати нас до здійснення ризикованих вчинків. Хоча жодного специфічного ризикованого гена немає, вчені підкреслюють, що існують 124 генетичних варіації, які роблять людей схильними до ризикованої поведінки. До такої поведінки відносять, наприклад, небезпечний секс, зловживання різного роду речовинами або божевільну за швидкістю їзду на гоночних автомобілях з загрозою розбитися.
"Готовність йти на ризик абсолютно необхідна для успіху в сучасному світі, - підкреслюють дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Однак добре відомо, що якщо люди занадто сильно ризикують або недостатньо об'єктивно зважують наслідки ризикованих рішень, починаючи віддаватися шкідливим звичкам на зразок куріння і алкоголізму, то підсумки цього можуть бути жахливими, і жодного успіху у них добитися не вийде. Ми хотіли з'ясувати, наскільки схильність до вчинення ризикованих вчинків закладена в нас на генетичному рівні".
Вчені всерйоз розраховують краще розуміти фундаментальні молекулярні і клітинні процеси, що формують поведінку людини, щоб на основі цієї інформації розробляти ефективні методи лікування наркотичної та алкогольної залежності, а також допомагати при інших психіатричних розладах. Втім, бувають ситуації, коли люди марно побоюються ризиків. Наприклад, що страждає від тривожних розладів пацієнт може побачити ризик при абсолютно нешкідливих ситуаціях, уникаючи їх виникнення, що негативно впливає на якість його життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гени, які відновлюють серце після інфаркту