До того ж, для всіх моногамних видів діють схожі сценарії. Такі висновки були зроблені після вивчення нейронів представників різних видів тварин.
Дослідники взяли представників моногамних видів: риб, земноводних, плазунів, птахів і ссавців. Для порівняння були обрані найбільш близькі полігамні види. Як виявилося, тканини мозку моногамних і полігамних тварин по-різному реагують на певні генетичні послідовності. Були виявлені патерни генетичної активності, характерні тільки для моногамних видів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На довголіття впливає генетикаЯк вважають вчені, видам, які переходять до моногамії, потрібні істотні зміни. Наприклад, вони повинні переносити тривалу присутність іншої особини, відрізняти свого партнера від інших і взаємодіяти з ним. Ці зміни відбуваються і на генетичному рівні, причому, починаються вони, ймовірно, задовго до того, як вид переходить до моногамії.
Які саме гени відповідають за моногамію, вчені не встановили, але вони вважають, що однією тільки генетикою тут не обійшлось - статева поведінка визначається і іншими факторами. Наприклад, для людей моногамія, як вважається, в більшій мірі є цінністю не обумовленою біологічною необхідністю.