Таємничою тривалістю життя термітів протягом довгих років займаються вчені. Зокрема, за словами Джудіт Корба - професора з університету Фрайбурга, вважає, що на тривалість життя термітів впливають так звані "стрибучі гени".
Каїда рік протягом тридцяти років він зі своєю командою приїжджає в Кот д'Івуар, де проводить свої дослідження з термітами.
За її даними, терміти роблять свої будинки в кілька метрів заввишки. Головне, що в цих комах існує сувора ієрархія: там є свої монарші родини, які виробляють нові терміти, свої війська солдат, які здатні напасти на всіх, хто зазіхне на їхнє житло, а також свої раби, які приносять їжу і будують будинки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сосиски в тісті - секрет довголіттяПрофесор Корба розповіла, що по суті, королі і королеви є батьками працюють термітів, але різниця в їхньому віці величезна. Якщо робочі живуть не більше двох років, то королі з королевами проживають понад 25 років, що за людськими мірками становить тисячу років.
У термітів існує величезна непропорційна різниця в тривалості життя, хоча у всіх однакова ДНК. Вся справа в тому, пишуть вчені, стаття яких опублікована в журналі PNAS, що у довгожителів є "стрибаючі гени", які мають здатність пересувати елементи ДНК. Ці гени фахівці назвали егоїстичними елементами, які самі пересуваються і мимовільно дублюються. Саме ці гени, стверджують вчені, порушують роботу інших генів, що поступово призводить до старіння і смерті.
Вчені констатують, що механізм цих генів поки до кінця не вивчений. Можливо, констатують вони, завдяки новим дослідженням, вдасться продовжити і життя людини.