Виявлено прямий зв'язок між зайвою вагою та цим патологічним станом.
Постковідний синдром
Вчені у різних країнах світу інтенсивно досліджують особливості постковідного синдрому, оскільки рівень його поширення та прогресування досить високий. Іноді цей синдром продовжує негативно впливати на пацієнта протягом тижнів, місяців, а часом і більше року. Таким чином, це явище становить певний ризик для всього людства, але ніяких універсальних засобів лікування постковідного синдрому ще не виявлено.
Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Університету Південної Каліфорнії, пролило світло на запитання, хто найчастіше стає жертвами цієї патології. Автори дослідження спостерігали за здоров'ям 8 000 осіб у щотижневому режимі з березня 2020 до березня 2021. У 23% з них характерні симптоми постковідного синдрому зберігалися протягом більше 12 тижнів. Дослідження виявило чіткий зв'язок між ожирінням і тим самим синдромом, а також між деякими симптомами COVID-19 та ймовірністю розвитку постковідного синдрому.
Так, люди, які стикалися з болями в горлі, головними болями та випадінням волосся, частіше ставали жертвами постковідного синдрому. Однак автори дослідження не виявили прямий зв'язок між цим синдромом, віком, статтю, расою та етнічним походженням, рівнем освіти, курінням або якимись іншими хронічними проблемами зі здоров'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен