Вірус папіломи людини – одна з найпоширеніших у світі інфекцій, яка передається статевим шляхом. Сьогодні відомо понад 130 типів ВПЛ. Одні відповідають за папіломи, а інші мають канцерогенний потенціал і стають причиною раку шийки матки.
Інфекції та рак
Передракові стани зазвичай розвиваються у 25-30 літніх жінок, а до 40-45 років передрак часто переходить в рак.
Вірусні гепатити В і С не передаються лише статевим шляхом, але й через контакт із кров'ю інфікованого людини, наприклад, через нестерильні інструменти. Якщо вирусний гепатит не лікувати, гострий процес переходитиме в хронічну форму. Вона, у свою чергу, може призвести до цирозу та раку печінки.
Вірус Епштейна-Барр – збудник із групи герпесвірусів, який у більшості випадків призводить до розвитку інфекційного мононуклеозу. Особливість цього типу герпесвірусу в тому, що він не викликає загибель клітин, а наоборот, стимулює їх поділ і може запустити злоякісні захворювання клітин крові.
Helicobacter pylori – бактерія, що мешкає у нижньому відділі шлунка. Сважається, що до 75% випадків раку шлунка асоційовані саме з нею.
Крім того, паразитичні плоскі черв'яки з роду опісторх живуть у деяких видах риб. Останні дослідження виявили зв'язок між опісторгоспом та розвитком раку печінкових жовчних проток
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен