1. Збалансоване харчування. Щоденний раціон кожної людини повинен включати всі компоненти їжі: білки, вуглеводи, жири, вітаміни й мінерали. Будь-які дієти, що обмежують споживання однієї зі складової їжі (білків, вуглеводів або жирів) приводять до кишкових розладів.
2. Достатня кількість клітковини. Основне джерело клітковини, у першу чергу, це, звичайно ж, свіжі фрукти й овочі, а також крупи. Відсутність або недостатня кількість цих продуктів приведе до запору і дисбактеріозу.
3. Натуральна їжа. Напівфабрикати, копченості та інша шкідлива їжа містять консерванти, барвники, надлишок солі і приводять до запалень кишечнику та пригноблення корисної мікрофлори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чому відмінність білого вугілля від чорного4. Використання методів приготування їжі, що щадять. Смажені, мариновані та надмірно гострі страви приводять до розвитку гнильних процесів, подразнення слизової кишечнику, порушення перистальтики.
5. Регулярне харчування. Оптимальний прийом їжі 4-5 разів на день. Їсти потрібно часто, але потроху. Кишечник не любить рясної вечері, перед якою було багатогодинне голодування.
6. Активний спосіб життя. Для підтримки гладкої мускулатури кишечнику необхідні регулярні вправи. Піші прогулянки також сприятливо діють на кишечник.
7. Приймайте ліки тільки за призначенням лікаря. Прийом антибіотиків і знеболюючих згубно позначається на корисних бактеріях, ці препарати руйнують слизову оболонку кишечнику.
8. Для боротьби з запором використовуйте здорове харчування та народні засоби, а не клізми, промивання й проносні. Часті клізми порушують кислотно-лужний баланс і перистальтику, вимивається корисна мікрофлора, травмується стінка кишечнику.
9. Дотримання гігієни. Порушення елементарних правил гігієни приводить до появи кишкових інфекцій і різних паразитів.
10. Виключіть стрес і шкідливі звички. Особливо негативну дію виконують алкоголь і паління, викликаючи запальні захворювання кишечнику.