айпоширеніші відхилення функції щитовидки: гіпотиреоз і гіпертиреоз. Гіпотиреоз - недостатність функції щитовидної залози, приводить до порушень менструального циклу, викидням, безплідності. У чоловіків спостерігається зниження потенції, а у підлітків - затримка статевого дозрівання. Якщо не лікуватися, гіпотиреоз приводить до погіршення пам'яті, розумових здібностей, розвитку кретинізму. Гіпертиреоз, навпаки - надмірна активність щитовидної залози (базедова хвороба), при якій виробляється занадто багато гормонів. При такому захворюванні людина немов згоряє. У неї спостерігається швидка мова, вона стає занадто рухливою, посилюється пітливість.
Ознаки, що насторожують, - почуття клубка в горлі, здавленості в області шиї, поперхування при їжі - «синдром тугого комірця». Хворий вже не зможе носити що-небудь на шиї, будь-то ланцюжок або шарф. Одночасно починає швидко збільшуватися в об'ємі шия. Жінок повинні також насторожити непояснені порушення менструального циклу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити розвиток інсульту в 4 разиБагато в чому винуваті стреси, депресії, психічні травми, також зниження імунітету на фоні інших хвороб. Часто жінки сидять на дієтах, зневажаючи білковою їжею, у якій міститься необхідний щитовидці йод.
Для дорослого добова доза повинна становити 100-200 мікрограмів, для вагітних жінок норма - 200 мкг. Дітям, залежно від віку, необхідні щодня від 50 до 100 мікрограмів. Особливо насичені йодом морепродукти, тому не менше двох разів на тиждень включайте в раціон морську рибу (тріску, камбалу, скумбрію, окуня, оселедець). Високий вміст йоду в морській капусті - ламінарії. Надзвичайно багаті йодом мідії, устриці, креветки, морські гребінці. Протягом двох-трьох тижнів восени, узимку та навесні доцільно приймати комплексні препарати полівітамінів і мікроелементів, до складу яких звичайно входить йод. Їжте більше свіжих овочів і фруктів (хурму, фейхоа, ківі, волоські горіхи), заправляйте салати рослинною олією, додавайте в них пророслі зерна вівса.