Щоб попередити весняне загострення, варто дещо обмежити прийом заборонених при гастриті продуктів і не порушувати дисципліну харчування - їсти часто і потроху. Слідкуйте, щоб їжа завжди була теплою, а не гарячою або холодною (ніяких холодних соків з холодильника, морозива та іншого). Намагайтеся запивати їжу не чаєм, а негазованою мінералкою, відваром шипшини і т. д. Частіше вживайте кисломолочні продукти: біокефір, кисляк, найкраще - на ніч.
Якщо ж неприємні симптоми таки починають нагадувати про себе - екстрено сідайте на дієту. "Зловивши" загострення на старті, можливо, вам вдасться за декілька днів погасити його за рахунок щадного харчування. При загостренні гастриту кава виключається, з чорного чаю краще перейти на зелений, рекомендуються вітамінні напої з ягід горобини, шипшини, суниці, смородини. Поліпшити стан допомагають і рослинні заспокійливі чаї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 ознак хвороб які можна виявити на обличчіУ періоди загострень гастриту непогано використовувати і настої з лікарських рослин. Їх приготування не вимагає особливих турбот. Потрібну кількість сухих трав засипають у термос, заливають окропом і настоюють протягом ночі. Приймати отриманий настій потрібно по 1/3 склянки за півгодини до їжі чотири-п'ять разів на день. Курс лікування продовжують протягом шести-восьми тижнів.
При підвищеній і нормальній кислотності готують настої з деревію, ромашки, насіння льону або з чистотілу, деревію, звіробою. При зниженій - використовують аїр, полин, золототисячник, лист брусниці, корінь оману, цикорій і т.д. Краще, якщо збори підбере лікар-фітотерапевт.