У сезоні, висока схильність до вірусних захворювань, а також загострення хронічних патологій. Так весняне загострення може трапитися при наявності
гастриту і виразки шлунка. Тоді з’являються болі у верхній частині живота, «голодні» або нічні болі, також може турбувати важкість у животі, відчуття переповненості, неприємний присмак у роті і т.д.
Цистит також нерідко загострюється навесні — цьому, як правило , сприяє переохолодження. Болі, що з’явилися внизу живота, часті позиви на сечовипускання, помутніння сечі, невелике підвищення температури — звичайні симптоми неприємного стану.
Загострення
захворювань суглобів і хребта трапляється в сиру вітряну погоду, з якої й починається весна. Приступи радикуліту, як самій поширеній недузі даної групи, можуть посприяти переохолодження, тяжкості, вживання алкоголю, ГРВІ, тривале перебування в сидячому положенні. Дуже важливо в цей час уникати контактів з інфекційними хворими, більше ходити і рухатися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вберегтись від загострення гастриту навесніХронічні
хвороби дихальної системи, такі як гайморит, фарингіт, бронхіт і т.д. — так і норовлять заявити про себе ранньою весною. Загострюються вони найчастіше через банальне охолодження, тому не варто виходити на вулицю без головного убору — ризикуєте швидко опинитися жертвою кашлю, прояву бронхіту.
Вірус
герпесу атакує нас при переохолодженні, зниженні імунітету, а також при підвищенні рівня сонячної інсоляції, що і відбувається навесні. Важливо стежити за харчуванням, споживати більше вітамінів, повноцінно висипатися, обмежити себе у споживанні солодкого і алкоголю, нагадують лікарі.
Гіпертонія загострюється, в основному, через погодні коливань — перепадів атмосферного тиску, зміни біоритмів, мінливості сезонних явищ. За словами медиків, навесні необхідно частіше вимірювати артеріальний тиск і ретельніше його контролювати. Також важливо дотримуватися режиму праці та відпочинку, більше гуляти на свіжому повітрі, не перевантажувати себе, обмежити споживання солі.
Депресія, що виникає навесні, — це явище, механізм якого точно не відомий науці. Імовірно, свою фатальну роль в її загостренні грають зміна біоритмів, гормонального статусу, переналаштування організму на новий сезон. Необхідно ретельніше відстежувати свій стан. При появі таких симптомів як пригнічений настрій, занепад сил, зміна апетиту, напади з серцебиттям, похолодання кінцівок слід обов’язково звернутися до лікаря.