Медики відзначили, що рак шлунка частіше страждають чоловіки. Причини такої «статевої дискримінації» очевидні: представники сильної статі менше стежать за своїм здоров’ям, частіше порушують дієту, зловживають алкоголем, курять. Встановлено, що куріння подвоює ризик розвитку раку шлунку.
Рак шлунка зазвичай росте досить повільно, іноді протягом багатьох років. Ранні зміни в слизовій оболонці шлунка рідко супроводжуються симптомами і тому часто залишаються непоміченими. Перед тим як призначити лікування, лікарі намагаються визначити, з яких саме клітин зростає злоякісна пухлина, яку форму вона приймає в процесі росту. Нерідко раку передують поліпи – грибоподібні освіти, що ростуть із слизової оболонки.
Профілактика раку шлунка полягає у своєчасному лікуванні передракових захворювань (поліпів шлунка, хронічної виразки, гастриту), в дотриманні нормального режиму харчування. Здавалося б, все просто, але чомусь більшість людей відкладає візит до лікаря з приводу банального гастриту або проблем з апетитом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якому віці жінці загрожує ракОдним з найбільш ефективних методів профілактики онкологічних захворювань всього шлунково-кишкового тракту, на думку багатьох фахівців, служить раціональна дієта, заснована на принципах максимального щадіння слизової оболонки, різноманітності і високої якості продуктів, регулярного і частого прийому їжі. До того ж організм повинен отримувати достатню кількість білка і вітамінів.
Незважаючи на те, що ми не знаємо точних причин виникнення раку шлунка, тим не менш, багато випадків цього захворювання можна запобігти. Заморожування харчових продуктів замість соління, маринування і копчення, а також зміна характеру харчування допомогли знизити частоту раку шлунка в ряді розвинених країн Європи за останні 30 років у два-три рази.
При прийомі їжі їжа не повинна бути надто багатою, гарячої і солоною. Краще відмовитися від міцних м’ясних бульйонів, рибних і грибних наваристих супів, смаженого м’яса і риби, сала, солінь, консервів, здобного тіста, пирогів.