Міф перший. Гормони шкодять здоров'ю
Гормональні протизаплідні засоби на сьогодні вивчені краще, аніж будь-які інші ліки. До складу таких пігулок входять два гормони – аналоги естрогену і прогестерону. Небезпека ж у тому, що прийом гормональних контрацептивів може приховати наявність хвороб у жінки. Ось чому такі ліки не можна приписувати собі самостійно, а обов'язково радитися з лікарем.
Міф другий. Гормони провокують надмірний ріст волосся
Жахіття про вуса й бороди дійсно мали місце у 50-60 роках минулого століття. Дози гормонів в той час були значно вищі, аніж сьогодні. Як запевняють медики, в сучасних ліках - гормонів мінімум. Пігулки старого зразка з полиць аптек вилучили і зняли з виробництва. Сучасні ж ліки мають андрогенну дію, тож навпаки, можуть зменшити ріст волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від яких інфекцій вас не вбереже презервативМіф третій. Зайва вага
Як показують дослідження, проведені в Європейських країнах, сучасні гормональні контрацептиви у деяких жінок і дійсно можуть спровокувати появу двох-трьох кілограмів у перші три місяці прийому таблеток. А деякі жінки навпаки - худнуть. Утім, у більшості випадків вага залишається незмінною.
Міф четвертий. Тривалий прийом гормональних контрацептивів призводить до безпліддя
За словами лікарів, навіть після тривалого прийому ліків вагітність має настати протягом чотирьох – восьми місяців. Утім, чимало сучасних жінок відкладають першу вагітність до 30-35 років, а в цьому віці репродуктивна здатність, як відомо, знижується. Міф міг виникнути ще й тому, що протизаплідні таблетки нерідко починають приймати після аборту, який якраз і може стати причиною безпліддя.
Міф п'ятий. Гормональні контрацептиви лікують
Інформація про те, що такі ліки позбавляють вугрової хвороби і попереджають рак, з'являється усе частіше, однак надійних підтверджень цього міфу лікарі поки не мають.