В процесі їжі ми мимоволі заковтуємо повітря, що і призводить до аерофагії. Також шлунково-кишковий тракт заповнюється газами, що містяться в деяких продуктах і є результатом розпаду їжі. Тобто в шлунку і кишечнику завжди міститься якась кількість газів. Коли їх збирається дуже багато і вони починають тиснути на сфінктер, м'яз, замикаючий вхід в шлунок, виходить відрижка.
Для організму відрижка ніякої небезпеки не представляє, навпаки, якщо гази вчасно не покинуть шлунок, то це викличе неприємності - печію, відчуття розпирання і здуття живота. Але виробляти відрижку на людях все одно не хочеться.
Рекомендація тут одна - уникати факторів, що сприяють накопиченню газів у шлунку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим загрожує відмова від миття рук після туалетуЩоб уникнути відрижки, постарайтеся не заковтувати повітря під час їжі. Це трапляється, коли за столом людина з жадібністю накидається на їжу або вирішує світові проблеми. Якщо ж ви помітили, що схильні до відрижки, відмовтеся від газованих напоїв і продуктів з високим вмістом повітря (морозиво, суфле, збиті вершки і т.п.) Ще одна корисна рекомендація - не пийте з соломинок, а також з банок і пляшок - це вірний спосіб наковтатися повітря.
Відрижка виникає з причини частих ковтальних рухів, так як в слині міститься багато бульбашок повітря. Щоб навчитися стримувати нескінченні ковтання, час від часу тримайте в роті олівець чи ручку. Буває, що часте ковтання супроводжує глибоки переживання. Заспокоїтися допоможуть трав'яні чаї і легкі седативні препарати, такі як валер'янка.