1. Дотримуйтеся певного часуМаксимальна активність перистальтики товстої кишки настає вранці. Заведіть собі звичку вставати вранці в один і той же час і вирушати в туалетну кімнату. Збої в часі можуть впливати на те, відбудеться спорожнення кишечника чи ні. Також слід враховувати особливість нашого організму, в якому активність перистальтики зростає після прийому їжі.
2. Прислухайтеся до свого тілаНе ігноруйте позиви сходити в туалет, не втрачайте можливість. Пам'ятаєте, чим довше стул залишається у травному тракті, тим твердіше він стає, так як вода продовжує абсорбуватися і сходити в туалет стає все важче.
3. РозслабтесяНервове напруження і поспіх не сприяють спорожнення кишечника, в такому стані весь організм затискається, у тому числі і травний тракт. Сковує перистальтику і постійна концентрація на проблемі запору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кращі народні засоби проти запору4. Вживайте більше рідиниВживайте не менше 8 склянок рідини в день, краще чистої води. У спекотну погоду і при фізичних навантаженнях цю кількість потрібно збільшити. Кількість рідини впливає на те, яким буде стул — твердим або м'яким, що теж важливо для спорожнення.
5. Слідкуйте за харчуваннямВключіть у свій раціон несолодкі продукт, які містять кисломолочні бактерії, а також клітковину.
6. Проносні засобиСьогодні існує багато медичних препаратів, розслаблюючих стул. Також і народна медицина пропонує чимало проносних зборів. Однак приймати проносні засоби можна протягом невеликого часу, так як багато які з них викликають звикання.