Для відновлення мікрофлори, перш за все, необхідно переглянути раціон харчування. Вживання продуктів фастфуду, жирної, смаженої, копченої їжі, постійне харчування на ходу, виснажливі дієти, алкоголь створюють в кишечнику лужне середовище, яке сприяє розвитку шкідливих бактерій і цвілі, що отруює організм і викликає безліч захворювань. І, навпаки, сирі овочі, фрукти, зелень, горіхи та злакові багаті клітковиною, яка, як губка, вбирає в себе шкідливі токсини і сприяє їх швидкому виведенню з організму. Тому щоденне включення цих продуктів у раціон підвищує працездатність і опір різним захворюванням.
Кисломолочні продукти також незамінні для мікрофлори. Вони містять бактерії, які перешкоджають розмноженню шкідливих мікроорганізмів і сприяють нормалізації травлення. Так, наприклад, жителі Азейрбайджана і Абхазії, національна кухня яких багата різними кисломолочними стравами, мають мікрофлору кишечника, ідентичну дитячій.
Як не дивно, проблеми з травленням можуть бути сигналом сильного обезводнення організму. Тому, крім включення в щоденний раціон харчування їжі, багатої на клітковину, потрібно дотримуватися правильного питного режиму — не менше двох літрів води щодня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прості поради для вашого здоров'яСпосіб життя грає не останню роль у формуванні нормальної мікрофлори. Вченими було доведено негативний вплив стресів на її склад, при яких кишечник дає збій. Тому, захищаючи себе від стресів, ви захищаєте і свою мікрофлору. Однак в умовах мегаполісу людям все складніше уникнути наслідків хаотичного способу життя.
На допомогу своєму організму можна закликати сучасні пробіотики. Вони в основі своїй мають цілий ряд корисних бактерій, які допомагають кишечнику боротися з розмноженням шкідливих мікроорганізмів і перешкоджати їх згубному впливу на мікрофлору. Крім цього, деякі з них сприяють зміцненню імунітету, наприклад Ріофлора Імуно Нео.