1. Намагайтеся не допускати великого скупчення тополиного пуху в приміщеннях. Закривайте вікна в машині, проїжджаючи через тополині алеї. У квартирах закривайте вікна дрібної москітної сіткою, або завішувати марлею, змоченою водою.
2. Користуйтеся спреєм з морською водою: збризкуйте ніс кілька разів на день. Так ви зможете прочистіти носові ходи від пуху, а такох зволожите слизові, знімете набряк.
3. Якщо у вас у дворі будинку багато тополь, двічі на день - вранці і ввечері - протирайте поверхні в квартирі вологою тканиною. Пилосос не допоможе: він не стільки збирає пух, скільки роздмухує його по кутах.
4. Приходячи з вулиці, обов'язково умивайтеся і промивайте ніс.
5. Ретельно підбирайте ліки від алергії. Майте на увазі, різні ліки підходить для зняття досить конкретних симптомів. Еріус - проти кропивниці, фенкарол - проти першіння в горлі, кларитин, кларотадін - знімають свербіж шкіри. Дітям краще підходить діазолін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротись з алергією на пил6. Купуючи ліки від алергії, уважно читайте анотацію. Зверніть увагу на такий момент: чи можна керувати машиною, прийнявши даний антигістамін. Деякі засоби від алергії викликають сонливість.
7. Не захоплюйтеся краплями в ніс типу нафтизину або галазолину - можна швидко підсісти. Застосовувати назальні краплі можна не більше двох разів на день, і не довше тижня. Інакше ви ризикуєте заробити серйозні проблеми зі здоров'ям.
8. Якщо у вас бурхлива алергія на тополиний пух, дотримуйтесь особливого режиму харчування. Він полягає в наступному.
Не можна: цитрусові, горіхи, рибу і рибні продукти, птицю та вироби з неї, шоколад і ласощі з нього, кава, копчені вироби, оцет, гірчицю, майонез та інші спеції, хрін, редис, редьку, помідори, баклажани, гриби, яйця , молоко, полуницю, суницю, диню, ананас, здобне тісто, мед.
Можна: яловичину нежирну; супи: круп'яні, овочеві на вторинному яловичому бульйоні або вегетаріанські, масло вершкове, оливкове; картопля відварна; каші: гречану, геркулесову, рисову; кисломолочні продукти: сир, кефір, кисле молоко; огірки свіжі, кріп, яблука печені; чай; компоти з яблук, сливи, смородини, вишні, з сухофруктів, білий хліб.
Врахуйте, що будь-яке спиртне, і в тому числі настоянки на травах, посилює алергію.
9. Увага! Алергію часто плутають із застудою через схожі ознаки, тому при будь-якому з проявів у сезон цвітіння рослин потрібно звернутися до лікаря. Тільки медик зможе визначити, чим вони викликані: традиційною застудою чи все ж таки алергічними реакціями - і призначити відповідне лікування.