Скоректуйте меню. Влітку дуже жирна і калорійна їжа не підходить, особливо якщо ви їсте її ввечері! Вона перевантажує травний тракт і заважає нормальному засипанню.
Постарайтеся охолодити температуру в кімнаті. Якщо немає кондиціонера, можна використовувати вентилятор. Сам по собі він, звичайно, не охолоджує, але створює рух повітря. Якщо за вікном вже прохолодніше, ніж у будинку, вентилятор допоможе замінити жарке повітря з кімнати свіжим вуличним.
Зволожуйте повітря. Для цього можна скористатися спеціальним зволожувачем повітря або просто побризкати з пульверизатора. Можна також розставити на підвіконнях ємності з водою або змочити тюль.
Прогуляйтеся перед сном. Якщо ввечері на вулиці вже спала спека, а саме так зазвичай і відбувається, то прогулянка за 0,5-1 годину перед сном допоможе організму «налаштуватися» на сон.
Прийміть прохолодний душ, але не робіть воду занадто холодною.
Не бійтеся лягати спати пізніше. У спекотну ніч ви можете виспатися за більш короткий період часу. Тому не бійтеся лягти на годину пізніше звичайного. Якщо до цього часу температура повітря вже знизиться, засипати буде набагато легше.
Зменшуйте активність перед сном. Зарядка, прибирання і будь-який інший активний рух будять нас і заважають налаштуватися на сон. Бурхливу діяльність варто припинити за кілька годин до сну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирівнюємо спину: 3 поради Не дивіться на ніч телевізор. Можна дивитися тільки документальні фільми про природу з красивими пейзажами. А мильні жалісливі серіали, кровожерливі бойовики і реаліті-шоу перед сном протипоказані. Вони викликають в нас бурхливу емоційну реакцію, яка потім заважає заснути.