Пасивний курець, знаходячись в приміщенні з активними курцями протягом однієї години, вдихає таку дозу деяких газоподібних складових частин тютюнового диму, яка рівносильна викурювання половини сигарети. Однак доза вдихуваних твердих частинок, у тому числі смоли, дещо менше і відповідає викурювання 0,1 частини сигарети.
Доведено, що пасивне куріння є важливим фактором ризику розвитку раку легенЬ. При цьому встановлена статистично достовірна залежність від часу перебування в накурених приміщеннях, оскільки побічний потік диму містить більш високу концентрацію канцерогену діметилнитрозаміну, ніж головний потік, що вдихається активним курцем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покращення зору: як відновити очі в домашніх умовахЖінки, чоловіки яких курять менше пачки сигарет в день або більше пачки, демонструють відповідно ризик розвитку раку легенів в 1,5 і 2 рази більше, ніж жінки, чоловіки яких не курять. Цей ризик підвищується до 4,6 для дружин сільськогосподарських робітників у віці від 40 до 58 років, які палять більше пачки сигарет на день.
Підвищення рівня оксиду вуглецю при пасивному курінні сприяє розвитку стенокардічного нападу у хворих з ураженням коронарних судин. Цей рівень СО також веде до швидшому розвитку задишки у хворих з хронічним гіпоксичним ураженням легень. При пасивному курінні рівень карбоксигемоглобіну може підвищитися з 1 до 2%, в той час як при активному палінні він становить від 5 до 11%.