1. Регулярний оглядКожна жінка повинна відвідувати гінеколога як мінімум 1 раз на рік, а в ідеалі - 1 раз на півроку. Набагато частіше можна проводити огляд статевих органів самостійно, за допомогою дзеркала. Нехай, ви і не володієте професійними знаннями, але визначити появу висипань, специфічних виділень напевно зможете. Якщо ви виявили щось незвичайне, відразу звертайтеся за допомогою в жіночу консультацію.
2. Правильна гігієнаНайбільш елементарне правило для профілактики захворювань: виробляєте гігієну статевих органів вранці і ввечері. Інший важливий аспект - засоби догляду, якими ви користуєтеся. Гінекологи радять віддавати перевагу косметичним засобам, які не містять ароматизаторів, ароматизаторів, барвників і незвичайних компонентів. До речі, те ж саме можна сказати і про пеню / маслі / солі для ванни, гелі для душу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому сверблять статеві органи: 4 причини 3. Інтимна косметикаЗастосовувати косметичні засоби для інтимної гігієни слід якомога рідше, тільки в самих крайніх випадках (наприклад, в поїздці, коли немає можливості прийняти душ). Справа в тому, що як би виробники цих препаратів не запевняли, що вони абсолютно нешкідливі для нашого здоров'я, ризик все ж є.
4. Комфортний сексПід час статевого акту жінки набагато частіше, ніж чоловіки, стикаються з неприємними відчуттями. Часто причиною цього є недостатня кількість мастила. Коли під час сексу піхва і вхід у піхву сухі, на шкірі швидко з'являються роздратування і почервоніння. До того ж збільшується ймовірність зараження різними інфекціями. Щоб цього уникнути, потрібно користуватися спеціальними мастилами - лубрикантами.